Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 birželio 13

10 būdų kaip neprarasti vilties ieškant darbo

Sunku nenuleisti rankų, kai mėnesių mėnesiais tarsi daužai galvą į sieną. Štai keli patarimai, kaip išlikti žaidime.

Stenkis išvengti neigiamų nuotaikų.

Pakankamai sunku neprarasti vilties, kai laikraščių antraštės ir įvairios statistikos rodo, jog darbo rinkoje šiuo metu situacija prasta. Neužmirškite, jog bendri statistiniai duomenys neatskleidžia visos tiesos. Taigi nesileiskite, jog viešoji nuomonė jus frustruotų.

Tapkite darbo paieškos ekspertu.

Šiuo metu darbo ieškojimas ir yra jūsų darbas, taigi į tai žvelkite rimtai. Jeigu jus kažkas pasamdytų surasti darbą, įsivaizduokite kaip elgtumėtės tada, kokius metodus taikytumėte? Taip pat dažnai žmonės susikoncentruoja tik į darbo paieškos agentūras, ar skelbimus laikraščiuose, pamiršdami, jog jų pažįstami gali suteikti puikios informacijos apie laisvas darbo vietas.

Bendraukite su žmonėmis, kurie jumis tiki.

Palaikykite ryšį su tais žmonėmis, kurie jums galėtų pasakyti: „Žinoma, tu tai gali padaryti“. Būdamas bedarbiu lengvai gali prarasti pasitikėjimo savimi jausmą, todėl tau reikia nuolatinio padrąsinimo iš draugų, buvusių kolegų, ar giminaičių.

Susitikite su žmonėmis akis į akį.

Linkedln, Facebook, Twitter yra nepakeičiami įrankiai ieškant darbo, tačiau įvairūs socialiniai tinklapiai negali pakeisti gyvo kontakto su žmonėmis. Bent tris kartus per savaitę tau reikia susitikti su žmonėmis ir prie kavos puodelio aptarti įvairius reikalus, galbūt išsiaiškinti, kokius darbo paieškos metodus jie taikė. Nuolatinis komunikavimas, naujų kontaktų užmezgimas ne tik padės išvengti depresijos, bet ir galbūt padės susirasti darbą, nes labai tikėtina, jog sužinoję apie laisvą darbo vietą, žmonės prisimins jus.

Kiekvieno sutikto paklausk, kaip jiems galėtum padėti.

Nereikėtų užmiršti, jog ne tik jums reikia pagalbos, bet ir pats galėtumėte kaip nors padėti kitam. Galbūt turite informacijos, ar kontaktų, kurie reikalingi kitiems. Netgi jeigu negalėsite niekuo padėti, žmonės bus dėkingi, jog pasisiūlėte.

Panaudokite savo įgūdžius užsiimdami labdaringa veikla.

Narystė labdaringa veikla užsiimančioje organizacijoje gali būti naudinga bent trimis aspektais. Pirmiausia, padėdamas kitiems pasijusi geriau. Taip pat gali užmegzti naudingų kontaktų. Ir trečia, neprarasi bei lavinsi savo įgūdžius.

Laikykis rėžimo.

Žmonėms reikia tam tikro dienos ritmo. Kuo labiau jo laikysies, tuo produktyvesnis būsi. Logiška, kad jeigu įsivaizduosi, jog sėdi biure ir turi tam tikras darbo valandas, nuveiksi daugiau ieškodamas naujos pozicijos.

Kiekvieną dieną daryk, tai ką mėgsti.

Bent valandą laiko kiekvieną dieną nuveik tai kas tave džiugina ir suteikia energijos. Papildomi endorfinai tave nuteiks pozityviai ir prablaškys.

Nekaltink savęs.

Sau sakydamas „jau turėjau šitiek daug darbo pokalbių ir vis tiek neturiu darbo, kas su manimi blogai?“ tikrai nepagelbėsi. Kiekvienas turime sėkmingesnių dienų ir nelabai. Taigi nekaltink savęs ir neprarask motyvacijos.

Primink sau apie savo pasiekimus.

Prieš bandydamas įtikinti kitus apie geras savo savybes, pirmiausia pats turi jomis patikėti. Pasirašyk sąrašą, kuriame nurodyk karjeros ir asmeninio gyvenimo pasisekimus ir dažnai juos peržvelk. Taip įsitikinsi, kad jau buvai sėkmingas, taigi neužilgo sėkmė vėl aplankys.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!