Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 vasario 25

Ar jūsų bosas žino, kad ieškote naujo darbo?

Šiais laikais ieškant darbo nebūtina belstis į kiekvieno darbdavio duris – pakanka interneto. Virtualus pasaulis palengvino gyvenimą tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Tačiau jeigu norite išeiti iš dabartinio darbo, internetas gali tapti ir jūsų priešu. Socialiniai tinklai kaip „Facebook“ ir „LinkedIn“ yra puikus šaltinis darbo paieškoms, tačiau specialistai pataria juose vaidinti pasyvų vaidmenį.

Ieškokite, bet nesiskelbkite. Puslapio apie karjerą Job-Hunt.org savininkė Susan Joyce sako, kad tokius puslapius kaip „LinkedIn“ turėtų išnaudoti daugelis specialistų. Ir ne tik naujo darbo paieškoms. Čia darbuotojas gali rasti labai naudingų ryšių ir susipažinti su žmonėmis, kurie gali būti naudingi ir dabartiniam jūsų darbdaviui.

Naujos bendravimo formos

Darbdaviai dažnai būna nepatenkinti, kai užtinka savo darbuotojus, naršančius po socialinius tinklus. Tačiau darbuotojas dabar jau gali atsakyti, kad tai – jo darbo dalis. Žinoma, ne visi darbdaviai tai supras, todėl būtų naudinga išsiaiškinti boso poziciją dėl bendravimo su klientais ir potencialiais partneriais socialiniuose tinkluose.

Jeigu ieškote darbo, tai apie trokštamas permainas kalbėkite su savo draugais ar šeimos nariais akis į akį, o ne skelbkite savo profilyje. Juk virtualiame gyvenime jūsų naujienas sužino daugiau žmonių, nei jūs norėtumėte. Jeigu apie ketinimą keisti darbą skelbsite viešai dar jo neturėdamas, tai gali būti tiesiausias kelias į atleidimą iš esamo.

Atsargumas, atsargumas, atsargumas

Pavyzdžiui, „LinkedIn“ tinkle jūs galite prisijungti prie darbo ieškančių žmonių grupių ir įsidėti šios grupės logotipą į savo profilį. Geriau to nedarykite, jeigu kur nors dirbate.

Socialiniuose tinkluose galite nurodyti savo darbovietę. Kai kur galite įvesti ir informaciją apie trokštamą karjerą, naujus iššūkius. Bet jeigu turite darbą – nedarykite to. Darbdaviui tai gali būti pavojaus skambutis, kad jūs esate nepatenkintas dabartine vieta.

Naujo darbo ieškokite namuose. Darbdavys turi galimybę stebėti jūsų naršymo istoriją, skaityti elektroninius laiškus. Ir jam bus nesvarbu, kad jūs darbo ieškojote pietų metu arba vakare.

Ieškodamas darbo nurodykite savo asmeninius kontaktus, o ne darbo duotą mobilųjį numerį ir elektroninį paštą. Tai ne tik užtikrins jūsų privatumą, bet ir leis kitiems darbdaviams su jumis susisiekti bet kada.

Dar vienas patarimas – nedėliokite savo gyvenimo aprašymo visuose puslapiuose iš eilės. Pagalvokite, jeigu jūsų darbdavys gali ieškoti naujų darbuotojų, todėl jis gali rasti ir jūsų gyvenimo aprašymą. Nuo tada jis greičiausiai ieškos vienu darbuotoju daugiau. Be to, savo gyvenimo aprašyme, skelbiamame internete, nenurodykite konkretaus darbdavio pavadinimo. Parašykite, kad dirbate „sektoriuje lyderiaujančioje bendrovėje“ ar panašiai.

Šaltinis: Pinigų karta

Manager.LT vartotojus norime informuoti apie Jų duomenų saugumą

Manager.LT garantuoja 100%-inį Jūsų duomenų konfidencialumą. Be Jūsų raštiško ar žodinio sutikimo, duomenys apie Jus niekada nebus perduodami jokiems tretiesiems asmenims. (Manager.LT yra registruota Lietuvos duomenų apsaugos inspekcijoje Asmens duomenų valdytojų registre. Įmonei suteiktas Duomenų valdytojo kodas: P2904).

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!