Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 vasario 21

Ar kūno kalba iš tikrųjų svarbi?

„Ar kūno kalba iš tikrųjų tokia svarbi?“, paklausė manęs vienas vadovas. Tuo metu jis ruošėsi skaityti pranešimą, o jo rankos dirbo bent kelis skirtingus darbus. Iš tikrųjų, jis norėjo sužinoti, ar būtina sąmoningai stebėti savo ir kitų žmonių kūno judesius sakant kalbą prieš auditoriją. Juk tuo metu ir taip reikia galvoti apie daugybę dalykų!

Mano atsakymas buvo „ne“. Leiskite paaiškinti kodėl. Jums nederėtų sąmoningai galvoti apie kitų ar savo kūno judesius, nes tai būtų labai neefektyvus sąmoningo suvokimo švaistymas. Apie kūno kalbą geriau galvoti ir ją fiksuoti nesąmoningai. Kita vertus, jūsų smegenys tai daro nuolat, tik neaišku, ar jūs tuo pasinaudojate.

Sąmoningą suvokimą galime palyginti su 40 bitų informacijos per sekundę, kurie pasiekia jūsų smegenis. Tai visai nedaug. Jūsų pasąmonės suvokimas – kur kas didesnis. Jis prilygsta maždaug 11 mlrd. bitų informacijos per sekundę. Čia jau kita kalba. Nesąmoningas suvokimas leidžia surinkti informaciją apie jūsų ir aplinkinių kūno kalbą ir tuo pat metu „liepia“ jums likti budriam, nes kas nors iš auditorijos į jus gali paleisti batą.

Visos tos knygos apie kūno kalbą, kurios jums liepa suremti rankų pirštus, nes tai baugina; pataria vyrams nykščiais užsikabinti už diržo, nes tai veda iš proto moteris; ar nukreipti savo pėdas į ką nors, ką jūs mėgstate, jus klaidina. Visų pirma, mūsų pasąmonė išderina kūno kalbą, jeigu sąmoningai imamės vieno veiksmo. Įsivaizduokite, kad jūsų rankos bauginančiai suremtos, o likęs kūnas sako „esu mulkis“, tai įsivaizduokite, kokią žinią gauna klausytojų pasąmonė?

Antra, kūno kalba vienu metu gali pasiųsti daugybę žinučių. Tai reiškia, kad skirtingose situacijose rodomi skirtingi ženklai ar pasirenkama kitokia stovėsena. Jeigu mechaniškai užfiksuosite vieną judesį, rizikuojate pasiųsti klaidinančią žinutę.

Galiausiai, jeigu sąmoningai kontroliuosite savo kūno kalbą, tai jus labai sulėtins. Auditorija nesąmoningai gali pamanyti, kad jūs esate nenuoširdus, o galbūt net ir apsimetinėjate. Be to, sąmoningas kūno kalbos kontroliavimas greitai perkraus jūsų smegenis ir imsite visiškai nebekontroliuoti savęs. Tai nutiko ir manęs klaususiam vadovui. Kūno kontrolę ir kitų žmonių sekimą palikite savo pasąmonei. Šią savaitę dar aptarsime, kaip tai įmanoma padaryti.

Nuoroda į antrą straipsnio dalį.

***

Dr. Nickas Morganas yra vienas žymiausių komunikacijos teoretikų ir trenerių už Atlanto. Jo klientai yra verslininkai, politikai, investuotojai. N.Morgano darbas yra padėti žmonėms atrinkti svarbiausias mintis ir idėjas bei jas tinkamai pristatyti.

***

Žiūrėkite reportažus apie viešą kalbėjimą

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!