Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2010 liepos 14

Dirbantis internetu per metus įmonei sutaupo 10 tūkst. dolerių (biuras namuose)

Paleisti darbuotojus „nuo grandinės“ ir nebevaryti jų į biurus. Tokį sprendimą lėšas taupančioms JAV kompanijoms siūlo žalieji. Pasak jų, vienas „virtualiame biure“ dirbantis darbuotojas per metus įmonei atsieina apie 10 tūkst. dolerių (27 tūkst. litų) mažiau nei trinantis kontoros kėdę.

Išplėtusios vadinamojo „nuotolinio darbo“ koncepciją šalies mastu, Jungtinių Valstijų įmonės galėtų sutaupyti 400 mlrd. dolerių (daugiau nei 1 trln. litų) kasmet. Naujo tyrimo duomenimis, darbas iš namų kelia produktyvumą, mažina išlaidas biuro priežiūrai bei retina išsisukinėjimus nuo darbadienių.

Darbas internetu naudingas ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams. Išvengdamas rytinių kamščių ir kitų su judėjimu susijusių problemų, vienas amerikietis sutaupytų nuo 2 iki 6,8 tūkst. dolerių (5,4-18,4 tūkst. litų) kasmet. O visi kartu – apie 170 mlrd. dolerių (460 mlrd. litų). Užsimenama ir apie laiką – nebesisukdamas „į darbą – iš darbo“ rate kiekvienas kasmet turėtų 2-3 savaitėmis daugiau laiko.

Jei visi, kurie gali nesėdėti biuruose, taip ir padarytų, daug mažiau problemų turėtų ir pačios JAV. Be kita ko, tai sutaupytų 23 mlrd. dolerių (62 mlrd. litų), kasmet skiriamų naftos importui, stipriai pristabdytų CO2 išsiskyrimą bei išsaugotų 95 tūkst. žmonių, dabar sužeidžiamų eismo įvykiuose, sveikatą ir gyvybes.

Nuo 2005 iki 2008 m. nuotolinio darbo mastai Valstijose išaugo trimis ketvirtadaliais. Džordžo Vašingtono universiteto mokslininkų teigimu, iki 2019-ųjų maždaug 30 proc. šalies dirbančiųjų nebevažiuos į darbą bent jau 2-3 dienas per savaitę.

Šaltinispinigukarta.lt

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!