Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2010 spalio 26

Geri vadovai turėtų naudoti ir neigiamas savybes

Mokslininkai teigia, kad norint būti geru lyderiu, reikia parodyti ir neigiamą savo pusę, praneša „The Telegraph“. Teigiamos lyderio savybės yra komunikabilumas, atkaklumas, ramybė ir ryžtingumas, tačiau jas reikėtų „atskiesti“ neigiamomis. Tad geriausi vadovai taip pat turi būti šiek tiek smulkmeniški, arogantiški bei nelankstūs.

Nebraskos universiteto tyrėjai išsiaiškino, kad saikingai demonstruojamos neigiamos savybės sustiprina gebėjimą vadovauti. Tyrėjai šias išvadas padarė atlikę tyrimą. Trejus metus jie tyrė 900 kariuomenės kadetų JAV West Point karo akademijoje Niujorke.

Ankstesnių tyrimų metu paaiškėjo, kad teigiamos asmenybės savybės – komunikabilumas, emocinis stabilumas ir sąžiningumas padeda vadovų veiklai ir tolesniam tobulėjimui. Tačiau niekas iki šiol netyrė neigiamų asmenybės savybių įtakos lyderiams.

„Mae West yra sakiusi, kad ji gera, kai būna gera, – sako profesorius Peteris Harmsas, kuris vadovavo tyrimui. – Tačiau ji dar geresnė, kai būna bloga. Tad mes nusprendėme ištirti „tamsiosios asmenybės pusės“ savybes, nes iki šiol nebuvo žinoma, ar jos veikia asmenybės vystymąsi ir jei taip, kokiu būdu. Galbūt kai kuriais atvejais šios savybės gali būti naudingos? Paaiškėjo, kad kartais taip ir yra.“

Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad per didelis skeptiškumas neigiamai veikia veiklą ir tobulėjimą, tačiau per didelis atsargumas ar neryžtingumas, atvirkščiai, ilgainiui gerina vadovo rezultatus ir tobulėjimo perspektyvą.

Tyrimo dalyviai turėjo atsakyti į specialios anketos, „Hogan Development Survey“, klausimus, kurie atskleidžia neigiamas savybes. Paaiškėjo, kad kai kurios iš 12 neigiamų savybių – pavyzdžiui, tos, kurios yra siejamos su narcisizmu, perdėtu dramatizmu, kritiškumu ir pernelyg griežtu taisyklių laikymusi – iš tiesų pagerino karių vadovavimo įgūdžius. „Atskirai šios savybės nedaro didelio poveikio, tačiau jų visuma lemia, kurie kadetai taps lyderiais“, – sako profesorius P. Harmsas. „Pasirodo, net ir neigiamas savybes galima panaudoti tam tikroje aplinkoje ar darbe.“

Tačiau nesaikingas šių savybių demonstravimas vargu ar padės tapti geru vadovu.

Šaltinis: Technologijos

Įrašyti komentarąKomentarai

2010 gruodžio 06

Įrašė: kloer

Neabejotinai tikiu, kad reikalingi teigiamų ir neigiamų savybių tyrimai, tačiau, kai jie atliekami su tam tikros paskirties žmonėmis ir taikomi kitose sferose,gaunasi kažkoks paradoksas-darbe jautiesi kaip bandomas triušis ant kurio uodegos taikomos visokios taktikos arba kaip kalėjime, arba kaip armijoj-kažkam linksma, kažkam rimtai sutrinka sveikata,o rezultatas lygus minus nuliui.Tai ką, triušeliai, laikomės?