Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 kovo 09

Kaip atpažinti blogą vadovą?

Prasti vadovai turi bendrą bruožą – jie niekada nepripažins, kad yra prasti vadovai. Net jeigu jie suvokia, kad daro klaidų, garsiai apie tai niekada nekalbės. Juk retas iš mūsų nori pripažinti, kad jis problemos dalis, o gal net ir visa problema.

Vis dėlto kolektyve skambantys vertinimai ne visada būna objektyvūs. Pavaldiniai dažnai vadovams linkę prilipdyti įvairiausių etikečių ir apkalbėti jį vien todėl, kad jis jiems vadovauja. Nedaug mąstantiems visuomet pakanka teiginio, kad valdžia iš esmės yra blogis. Tuo jie vadovaujasi ir darbe, ir namuose.

Kita vertus, tokia pati problema gali ištikti ir vadovą. Jeigu darbuotojų burbėjimas yra mažiau kenksmingas kolektyvui ir rezultato siekimui, tai vadovaujančio asmens neigiamas nusistatymas savo pavaldinių atžvilgiu yra rimta problema.

Objektyvūs kriterijai ir žvilgsnis iš šalies gali padėti ne tik darbuotojams, bet ir vadovui suprasti, ar jis tinkamai atlieka savo darbą:

Prasti viso kolektyvo rezultatai. Anksčiau ar vėliau prastas vadovavimas atsilieps visai organizacijai (padaliniui, skyriui ir t.t). Jeigu grupė žmonių nesugeba įvykdyti jiems keliamų tikslų, tai pirmiausia priežasties reikėtų ieškoti ten, iš kur darbuotojai gauna nurodymus.

Sąjungininkai atsuka nugarą. Nuolatinis pavaldinių burbėjimas ir priešų intrigos yra vadovo kasdienybė. Jam susirūpinti reikia, kai ima retėti jo šalininkų gretos.

Neigiamų emocijų užtaisas. Dauguma pavaldinių savo viršininkų šiek tiek prisibijo. Tame nieko blogo nėra. Tačiau jeigu boso veiksmai kelia įtampą ir nerimą kolektyve, tai greičiausiai jis elgiasi kaip mulkis, norintis sužlugdyti savo komandą.

Stringantis sprendimų priėmimas. Vienas iš labiausiai pastebimų prasto vadovavimo ženklų yra stringantis sprendimų priėmimas. Tokiu atveju sutrinka kolektyvo darbas ir prastėja rezultatai, o būtent jie aiškiausiai parodo darbo sėkmę arba nesėkmę. Kita vertus, rūstūs vadovai gali būti geri savo šeimai ar artimiausiems bičiuliams, bet išimtys tik patvirtina taisyklę.

Kolektyvo nariai yra nelaimingi. Tipinis „sergančios“ komandos pavyzdys: savimi patenkintas bosas ir tylūs bei rūškanų veidų darbuotojai. Įdomu, ar toks kolektyvas susirenka išgerti po darbo, jeigu pasisėdėjimą organizuoja jų viršininkas?

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!