Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 vasario 22

Kaip išmokti skaityti kitų žmonių kūno kalbą? (II dalis)

Pirmajame straipsnyje apie kūno kalbą komunikacijos specialistas Nickas Morganas paaiškino, kodėl savo ir kitų kūno kalbos sąmoningai stebėti nebūtina. Jis pateikia ir tris būdus, kaip nesudėtingai įvykdyti antrąją užduotį – stebėti kitų žmonių siunčiamus ženklus. Kaip kontroliuoti save, sužinosite rytoj.

1. Nuspręskite, ką norite sužinoti. Tai ypač svarbu, nes nuo čia prasideda jūsų kelionė į pasąmonę ir turite pasirinkti kelią, kuriuo žengsite. Ką norite suprasti apie kitų žmonių kūno kalbą? Pavyzdžiui, ar ji meluoja? Kuris iš jų priima sprendimus? Ar jis ketina pasiūlyti jums darbą? Ar jis kelia grėsmę jūsų karjerai?

Suformuluokite klausimą, kuris gali turėti tik du atsakymus – taip arba ne. Meluoja ar ne? Atsakingas ar ne? Ir taip toliau.

Apie tai pagalvokite prieš eidami į pokalbį dėl darbo ar susitikimą, nes kai jau būsite ten, bus per vėlu. Tuo metu jausite pernelyg didelį spaudimą ir bus per vėlu veikti. Tai – mažas, bet svarbus žingsnelis. Pagalvokite į priekį, numatykite, kaip eisis susitikimas ir iškelkite klausimą, į kurį norite gauti atsakymą. Tai atsipirks jums su kaupu ir tuoj sužinosite kodėl.

2. Užduokite klausimą savo pasąmonei. Kai tik sugalvosite, ką norite sužinoti, atsisėskite ramiame kampelyje ir be žodžių paklauskite savęs. Mintyse ištarkite kažką panašaus: „Noriu sužinoti, ar per šį pokalbį ji man pasiūlys darbą?“. Pakartokite dar kartą ir susikaupkite. Tai padės jums padės sumažinti spaudimą iš aplinkos.

3. Laukite atsakymo. Pirmuosiuose susitikimuose jums galvoje suksis daug minčių. Neskubėkite, pasąmonė atliks savo darbą. Gali būti, kad nebūsite tikras, ar tinkamai suvokiate situaciją, bet supratimas ateis su patirtimi. Nuolat lavinkite save ir ženklus suprasite greičiau ir aiškiau. Tikriausiai esate sutikę žmonių, kurie giriasi savo intuicija arba net sako „instinktyviai jaučiu“. Nenumokite į juos ranka, nes gali būti, jog jie geriau nei jūs suvokia aplinkos siunčiamas žinutes.

Kiekvienas iš mūsų gali išugdyti tą pojūtį, jis kaip raumuo. Tačiau tam reikia praktikos ir kiekvieną kartą atlikti tris veiksmus: 1) sugalvoti aiškų klausimą, 2) jį susikaupus pakartoti sau mintyse, 3) sulaukti atsakymo.

Jeigu jums tai atrodo kliedesiai, negaiškite laiko. Lavinti savo pasąmonę reikia šiek tiek valios, todėl tam reiks nusiteikti.

Pirma straipsnio dalis

***

Dr. Nickas Morganas yra žymus komunikacijos teoretikas ir treneris už Atlanto. Jo klientai yra verslininkai, politikai, investuotojai. N.Morgano darbas yra padėti žmonėms atrinkti svarbiausias mintis ir idėjas bei jas tinkamai pristatyti.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!