Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 gegužės 31

Kaip išvystyti esminius darbuotojų gebėjimus

Esminių darbuotojo kompetencijų ugdymas reikalauja iš vadovo ypatingo dėmesio. Norint, kad komanda dirbtų sėkmingai, reikia kiekvieną darbuotoją įvertinti atskirai ir surasti vietas, kurias reikėtų tobulinti. Nors metinis darbo įvertinimas yra svarbi tobulėjimo proceso dalis, tačiau vien to neužtenka siekiant stabilaus profesinio augimo.

Instrukcija

Įvertinkite dabartinį jūsų darbuotojo kompetencijos lygį. Bendra darbo charakteristika dažnai nustatoma atskirai įvertinant tokius kompetenciją nusakančius faktorius kaip darbo našumas, aptarnavimas, tarpusavio bendravimas. Pagal šiuos faktorius taip pat galima nubrėžti diagramą iš kurios matyti bendras darbuotojo kompetencijos lygis. Turėtumėte išsiaiškinti, ar jūsų darbuotojas pakankamai kompetetingas ir turi reikiamų įgūdžių, jog sėkmingai atliktų darbus.

Nustatykite silpnąsias darbuotojo vietas bei sritis, kuriose jis galėtų tobulėti.

Gautus rezultatus su kiekvienu darbuotoju aptarkite atskirai. Apie silpnąsias darbuotojo puses turėtų būti kalbama tiesiogiai ir taktiškai. Paklauskite darbuotojo nuomonės apie tai, kaip jis pats galėtų prisidėti prie savo kompetencijos kėlimo. Darbuotojo įtraukimas į tobulėjimo procesą paskatins jų profesinę atsakomybę.

Kiekvienam darbuotojui sukurkite rimtą tobulėjimo planą. Jame turėtų būti nurodyta per kokį laiką tikimasi progreso. Tai turėtų motyvuoti darbuotoją stabiliai tobulėti. Tobulėjimas turėtų prasidėti nuo paprastų dalykų laikui bėgant pereinant prie sunkesnių užduočių ir pridedant daugiau atsakomybės.

Darbuotoją galima užrašyti į mokymosi kursus ar paskirti užduočių, kurios būtų susijusios su sritimis, kuriose darbuotojui reikėtų tobulėti. Taip pat galima darbuotojus sujungti su silpnesniais, kad jie galėtų tobulėti mokydamiesi vieni iš kitų.

Sekite tobulėjimą ir dažnai informuokite darbuotoją apie proceso eigą. Jūsų darbuotojas informaciją apie tai, kaip jam sekasi turėtų gauti dažnai ir reguliariai – tai paskatins jį tobulėti dar labiau. Tobulėjimo proceso eigos kontroliavimas taip pat turėtų padėti jums pasitikrinti, ar jūsų sukurtas tobulėjimo planas tinkamas, veiksmingas. Jeigu suprantate, jog tam tikros plano sritys galėtų būti patobulintos – pakoreguokite jas. Taip jūsų darbuotojas gaus pačią efektyviausią paramą.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!