Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 kovo 25

Kaip įveikti stresą darbe?

Sunkiu ekonomikos periodu stresas darbe buvo daugelio darbuotojų palydovas. Vakaruose atliekami tyrimai rodo, kad net ir šiuo metu, kai atsigavimo nuotaikos stiprėja, nuolatinę įtampa jaučia net trečdalis darbuotojų. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, verčiančių žmones ieškoti kito darbo. JAV psichologijos asociacijos (APA) apklausa parodė, kad trečdalis žmonių dėl per didelės įtampos trokšta permainų.

Apklaustieji įvardijo šias streso priežastis: nerimas dėl algos, menkos galimybės sulaukti paaukštinimo, dideli krūviai ir ilgos darbo valandos. Tyrimo vadovas iš APA Davidas W.Ballardas mano, kad stresas yra neišvengiama kiekvieno darbo dalis ir nedidelis jo kiekis gali būti naudingas, nes padidina darbuotojo produktyvumą ir verčia greitai priimti sprendimus. Bet nuolatinė įtampa sukelia nerimą, nemigą, raumenų skausmus, padidina kraujospūdį ir silpnina imuninę sistemą. Stresas gali tapti ir rimtos ligos priežastimi.

„Kapstantis tokioje padėtyje gali tapti izoliuotas“, – perspėja D.W.Ballardas. Jis pataria imtis naujos veiklos, kuri suteiktų teigiamų emocijų ir palaikyti ryšius su draugais bei kolegomis. Jie gali būti pirmas šaltinis ieškant ir naujo darbo. Pateikiame kelis patarimus, kaip sumažinti įtampą.

Paimkite kontrolę į savo rankas

Apsispręskite, ar norite likti šiame darbe, ar ieškosite naujo. Taip turėsite tikslą, o tai jau pirmas žingsnis mažinant įtampą. „Darbuotojai gali pakelti savo nuotaiką, pagerinti emocinę būseną, suprasdami, kad jie nėra situacijos įkaitai“, – teigia „Call to Career“ prezidentė Cheryl E. Palmer.

Jeigu per darbo valandas nespėjate susitvarkyti su visomis užduotimis, nors plušate iš peties, tai laikas dalį krūvio perleisti kitiems arba darbą palikti rytdienai. „Jeigu padarėte 80 proc. konkretaus darbo, pasakykite sau, kad jis baigtas. Likę 20 proc. gali šiek tiek pagerinti kokybę, bet dažnai tai nevaidina esminės įtakos. Būkite atlaidesni sau ir tai jums leis iš darbo išeiti dar prieš 8 val. vakaro“, – sako „Human Resource Solutions“ prezidentė Roberta Chinsky Matuson.

Specialistai pataria pasinaudoti įvairias mokymais, kurie galėtų jums suteikti naujų įgūdžių ir žinių. Jeigu planuojate keisti darbą, tai pasirinkite mokymus ar kursus, kurie jums būtų naudingi naujoje vietoje.

Prašykite pagalbos

Pagalbos galite kreiptis visur: ir į draugus, ir į kolegas, ir į savo viršininką. „Vienas dalykas yra tam tikrą laiką padirbėti už du, tačiau visai kitas, jeigu toks darbo krūvis jums numatytas iki gyvenimo pabaigos. Jūsų bosas turi žinoti, kad jūs skęstate ir jums reikalingas gelbėjimo ratas nuo denio“, – pabrėžia R.Chinsky Matuson.

Tik prieš eidami pas viršininką, turite nustatyti ilgalaikius tikslus. Apsispręskite, ar norite likti ten kur esate ir bandyti siekti karjeros, ar laikas paieškoti kitų vandenų. Jeigu nusprendėte likti ar neturite kitos išeities, pakalbėkite su viršininku apie karjeros galimybes. Jis žino, kokios jūsų savybės ir ko reikia dabartinei jūsų bendrovei.

Keisti darbą ruoškitės palaipsniui

Jeigu jūsų akys ieško artimiausio išėjimo, tai pats laikas ruoštis darbo keitimui. Atnaujinkite gyvenimo aprašymą ir sudarykite sąrašą žmonių, su kuriais nuolat palaikysite ryšį. Surinkite visus pažymėjimus apie baigtus mokymus, pagyrimus už darbą ir pan. Pašnekovai taip pat pataria visą paketą, kurį nešite būsimam darbdaviui, pirmiausia parodyti draugui arba nusisamdyti specialistą. Su jo galėsite išsiaiškinti karjeros tikslus, jis įvertins jūsų gyvenimo aprašymą ir padės sukurti naujo darbo paieškos strategiją.

Jeigu planuojate keisti darbą, bet procesas užtruko, apie numatomas permainas nuolat pakalbėkite su artimais žmonėmis. Tai suteiks jums jėgų ieškoti toliau ir padės dar kartą viską apgalvoti.

šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!