Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 liepos 21

Kaip nusistatyti savo karjeros tikslus

Karjeros tikslų apsibrėžimas

Norint nusistatyti, kokių tikslų siekiate, reikia tinkamai apsibrėžti gaires bei metodus, kaip sieksite tikslo. Jūsų karjeros tikslai gali skirtis nuo kitų toje pačioje pozicijoje dirbančių žmonių tikslų. Jūs turite išanalizuoti, kokių turite įgūdžių, kokiose srityse esate gabiausi bei suvokti, kokių pasiekimų iš jūsų tikisi darbdavys. Siekdami tikslo neturėtumėte apsiriboti griežtu ir vieninteliu metodu. Turėkite galvoje, kad kai kurie dalykai keičiasi ir jūs negalite to kontroliuoti, tiesiog turėsite prisitaikyti.

Patarimai:

  • 1 Norėdami ko nors pasiekti, pirmiausia turėtumėte pažinti save, t.y. žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, asmenybės bruožus bei įgūdžius. Galite pasinaudoti Myers – Briggs testu, kuris atskleis jūsų asmenybės tipą bei galimai tinkančias karjeros sritis.
  • 2 Išanalizuokite savo karjerą. Nustatykite, už kokius pasiekimus darbdavys jus pagyrė ar pabrėžė sritis, kuriose turite pasistengti labiau. Pasvarstykite, kokias savybes turėjo paaukštintas asmuo ir, ko pritrūko jums, kad būtumėte pakeltas pareigose.
  • 3 Nusistatykite kelis ne taip sunkiai pasiekiamus darbinius tikslus, kurie galėtų tapti gairėmis siekiant paaukštinimo. Pavyzdžiui, jeigu dirbate pardavimų srityje, galėtumėte užsibrėžti per mėnesį trečdaliu padidinti pardavimų kiekį.
  • 4 Turėdami galvoje savo asmenybės tipą, įgūdžius bei darbinius pasiekimus sudarykite veiksmų planą, kaip įgyvendinsite užsibrėžtus tikslus. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad esate introvertiško tipo, bet jūsų darbdavys vertina iniciatyvumą ir užsispyrimą, jums gali tekti padirbėti su savimi, kad taptumėte kategoriškesnis bei agresyvesnis siekdamas darbinių tikslų. Galvodami kritiškai apie užsibrėžtus tikslus ir būdus kaip juos įgyvendinti, aiškiai suvoksite kokių pasiekimų savo karjeros kelyje siekiate.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!