Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 balandžio 05

Kaip sudėlioti karjeros tikslus?

Karjeros planas gali padėti suvokti, kokiu keliu eiti toliau. Tačiau jame nepakanka surašyti trokštamus darbus. Pirmiausia reikia išanalizuoti save, sudėlioti tikslus ir parengti veiksmų planą, kaip juos pasiekti. Bendri šablonai netinka, nes net ir identišką darbą dirbančių žmonių siekiai gali skirtis kaip diena nuo nakties.

Norėdami nustatyti savo karjeros tikslus, turite gerai pažinti save: surašykite savo savybes, įgūdžius ir kuo jūs įdomūs darbdaviams. Planuodami venkite griežtos veiksmų eigos, nes situacija gali pasikeisti nepriklausomai nuo jūsų norų.

1. Patys įvertinkite savo asmenybę:

stiprybes, silpnybes ir įgūdžius. Tai padės jums atrasti, ko norite ateityje. Pažinti save galite atlikdami Myerso-Brigs asmenybės testą. Jį rasite ir lietuvių kalba. Jis padės nustatyti jūsų asmenybės tipą ir pasiūlys kelias profesijas, kurios jums tiktų.

2. Išanalizuokite savo karjerą.

Identifikuokite savo sugebėjimus ir pasiekimus, kurie yra naudingi darbdaviui ir kurie kelia jam rūpesčių. Būkite sąžiningi ir nupieškite visą savo portretą, o ne tik šviesiąją jo pusę. Pavyzdžiui, jeigu ilgai nesulaukiate paaukštinimo, o bendradarbiai kyla karjeros laiptais, tai pasvarstykite, ką turi jie, ko neturite jūs.

3. Nustatykite pagrindinius tikslus

Nustatykite pagrindinius tikslus, kurių sieksite artimiausioje ateityje. Pavyzdžiui, jeigu jūsų darbas yra pardavimai, tai pažadėkite sau, kad kitą mėnesį padidinsite apyvartą kad ir trečdaliu. Gal tai skamba neįtikėtinai, tačiau būkite reiklūs sau. Tarpiniai pasiekimai padės siekti didesnių tikslų.

4. Kaip tai padaryti?

Norėdami įgyvendinti savo karjeros planą, turite žinoti, kaip tai padaryti. Pagalvokite, kaip galite geriau išnaudoti savo stiprybes ir ar įmanoma panaikinti silpnybes. Pavyzdžiui, jeigu esate intravertas, o jūsų darbdavys vertina iniciatyvą ir greitį, tai jums teks išmokti būti agresyvesniu ir lankstesniu. Nepamirškite įvertinti ir aplinkos, kurioje dirbate. Ji gali jums padėti siekti tikslų, bet gali būti ir kliuviniu.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!