Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 kovo 08

Kaip suplanuoti savo paaukštinimą?

Nusibodo darbe laukti geresnių laikų? Tačiau ar galite ką nors padaryti? Atėjo laikas, kai turite pradėti kloti pamatus naujam karjeros etapui. Žinoma, jeigu jūs to norite. Nors dabartinė situacija Lietuvos ir daugelio Vakarų šalių darbo rinkoje nėra pavydėtina, tačiau laikas imtis veiksmų, kad atėjus pagyvėjimui stovėtumėte pirmoje paaukštinimo laukiančiųjų vietoje.

Ekspertai prognozuoja, kad darbo rinka iš sąstingio išsilaisvins metų pabaigoje. Kita vertus, jau dabar dalis darbdavių skundžiasi, kad neranda tinkamų specialistų. Šios žinios gali padėti sutvirtinti jūsų pozicijas dabartiniame darbe.

Delsti ilgai neverta, tačiau negalite nueiti pas darbdavį ir tėkšti „arba pakelk man atlyginimą, arba aš išeinu“. Užuot grasinęs, paaukštinimui pasiruoškite pats ir paruoškite darbdavį. Nepamiškite, kad dabar didesnį atlyginimą gali padėti gauti ir jūsų noras prisiimti daugiau atsakomybės.

Pirmas žingsnis – užsitikrinkite savo vadovo paramą

Pakalbėkite su savo tiesioginiu viršininku ir įsitikinkite, ar jis žino apie jūsų ambicijas. „Jeigu jūs nepasakysite žmonėms, kad esate pasiruošęs prisiimti daugiau atsakomybės, tai kaip jie apie tai sužinos“, – pastebi Niujorke dirbantis karjeros treneris Roy’us Cohenas, knygos “The Wall Street Professional’s Survival Guide” autorius. Vis dėlto nesutelkite viso dėmesio tik į savo siekius, o pasakykite tai, ką vadovas nori girdėti – kad tai bus geriau jam ir visai bendrovei.

Paklauskite, kokie šių metų tikslai ir aiškiai pasakykite, kad norite padėti juos pasiekti. Nors tai gali pasirodyti ne itin svarbu, bet nepamirškite atnaujinti savo gyvenimo aprašymo, ypač jeigu dirbate didelėje bendrovėje. Būtų puiku, jeigu vadovas rastų laiko ar kas mėnesį ar du pateiktų jūsų darbo įvertinimą.

Antras žingsnis – įvykdykite vieną iš vadovo iškeltų tikslų

Jeigu norite sulaukti paaukštinimo ir/ar algos pakėlimo, turėsite užsikrauti daugiau atsakomybės ant savo pečių. Keliai yra du: imtis iniciatyvos dabartiniuose projektuose arba pasiūlyti savo idėjas. R.Cohenas teigia, kad dabar geriausiai vertinami pasiūlymai, padedantys padidinti pajamas arba sumažinantys išlaidas.

Nemažiau svarbu pademonstruoti ir savo specifines žinias. Po kelių metų stagnacijos verslo aplinka kinta, todėl vadovams reikia priimti naujus sprendimus. Jeigu turite minčių iš savo srities, neslėpkite to nuo vadovų.

Personalo specialistė iš „SixFigureStart“ bendrovės Caroline Ceniza-Levine pataria intensyviai bendradarbiauti su kolegomis. Jos nuomone, dabartiniu metu vadovai dėmesį gali atkreipti tik į komandai pasišventusius žmones.

Trečias žingsnis – informuokite apie savo pastangas

Periodiškai savo vadovui praneškite, kaip sekasi judėti tikslo link. „Tada ateina laikas padėti savo gyvenimo aprašymą ant stalo“, – sako „Stratex Consulting“ bendrovės Niujorke direktorė Stefanie Smith.

Apie savo pasiekimus ir darbo rezultatus galite skelbti ir viešai. Jeigu pasiekimai realūs, tai ir jūsų vadovams patiks, kad apie laimėjimus darbe rašote, pavyzdžiui, asmeninį tinklaraštį. Ir paskutinis patarimas – paprašykite savo kolegų, su kuriais geriausiai sutariate ir pasitikite, kad jie pagirtų jus vadovui elektroniniais laiškais.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!