Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 kovo 21

Kokie ženklai rodo, kad laikas keisti darbą

Jaučiatės nelaimingas darbe, bet nežinote, ar dabar tinkamas laikas viską mesti? Jūs toks ne vienas. Personalo vadybos bendrovės „Plateau“ (JAV) užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad trečdalis apklaustų darbuotojų nėra patenkinti savo dabartiniu darbu. Net 74 proc. respondentų teigė, kad rimtai svarstytų galimybę pakeisti darbą, jeigu gautų viliojantį pasiūlymą.

„Recesijos metu žmones kaustė baimė, todėl jie buvo įsikibę savo darbų. Dabar darbo rinkoje daugėja gerų ženklų ir žmonės ima galvoti, ar dabar geras metas judėti toliau?“, – sako karjeros trenerė Libby Gill.

„Plateau“ užsakytas tyrimas atskleidė, kad daugiausia žmonių (57 proc.) palikti dabartinį darbą nori dėl per mažo atlyginimo, trečdalis trokšta permainų, 29 proc. dabartinėje pozicijoje nemato karjeros galimybių, 22 proc. nori pakeisti profesiją, o 18 proc. yra susirūpinę dabartinio darbdavio finansine padėtimi.

Personalo ir karjeros specialistai neapsisprendžiantiems palikti darbą ar ne siūlo atkreipti dėmesį į keletą esminių momentų, kurie padės suprasti, ar verta pakelti sparnus.

Jūsų darbas nebevertinamas

Darbuotojai už savo darbą nori ne tik gauti atlyginimą, bet ir būti įvertinti. Pykstate, kad jūsų pastangos lieka nepastebėtos? Problema gali būti kur kas gilesnė. Personalo atrankos specialistė Patricia Lenkov iš Niujorko mano, kad jeigu jaučiatės deramai neįvertintas finansiškai ar kaip nors kitaip, laikas mąstyti apie permainas.

Jeigu vis nesulaukiate paaukštinimo, tai signalas, kad esate bendrovės planuose pastumtas į šalį. Kita vertus, jeigu sulaukiate iš vadovų aiškių atsakymų ir pagalbos, tai esate vertinamas darbuotojas. Tačiau jeigu jūsų nepasiekia jokia informacija, kiti kyla karjeros laiptais, imkitės veiksmų. P.Lenkov teigia, kad aiškiausias signalas, kad esate darbe nereikalingas, yra jūsų pavaldinio paaukštinimas į aukštesnes nei jūsų pareigas. „Po tokio žingsnio nematau jokių galimybių likti dabartiniame darbe“, – sako ji.

Norintiems didesnio atlyginimo reikia atsižvelgti, kokia yra bendrovės finansinė padėtis. Jeigu įmonė neuždirba pelno, tai reikalauti didinti atlyginimą būtų akiplėšiška. Bet jeigu bendrovė sparčiai kyla iš dugno, o darbuotojas nesulaukia jokio paskatinimo, tada reikia ieškoti atsakymų, pataria P.Lenkov.

Bendrovė ruošiasi atleidimų bangai

Svarstantiems palikti darbą ar ne, specialistai taip pat pataria iškelti sau kelias užduotis ir nustatyti datą, iki kada jos turėtų būti įgyvendintos. Personalo atrankos specialistė Eileen Habelow iš „Ramdstad“ aiškina, kad jeigu iki užsibrėžto termino, pavyzdžiui, nepavyksta gauti vadovo atsakymo dėl paaukštinimo, didesnės algos, tai reikia ieškotis kitos darbovietės.

E.Habelow įspėja atidžiai sekti vidines pertvarkas. Nors šalių ūkiai po truputį atsigauna, tačiau tai nereiškia, kad visos įmonės toliau gyvuos be jokių permainų. Jeigu jūsų darbe staiga pasikeičia ilgalaikiai tikslai, o pagrindinė užduotis tampa kuo labiau sumažinti išlaidas, artimiausiu metu galite tikėtis ir atleidimų bangos.

Dar vienas blogas ženklas – po permainų jums gerokai sumažėjo darbo. Jeigu neturite pakankamai veiklos, galbūt darbdavys siunčia jums žinutę, kad esate nelabai reikalingas. „Pokyčiai yra neišvengiami, tačiau kai pokyčiai palieka jus už borto, laikas judėti“, – sako Rytų Konektikuto universiteto karjeros centro direktorė Nancy DeCrescenzo. Ji priduria, kad kompanijos ateitimi reikia susirūpinti, jeigu pakilimo laikotarpiu ji ilgai nesamdo naujų žmonių.

Tiesiog negalite pakęsti savo darbo

L.Gill atkreipia dėmesį, kad būtina stebėti ir į savo savijautą. Jeigu jums bloga nuo to ką darote, tai negali būti aiškesnio signalo judėti pirmyn. Viena iš priežasčių gali būti nežmoniškas krūvis. Jeigu per sunkmetį bendrovė atleido dalį darbuotojų, tai likusių krūvis galėjo padidėti net ir keliais kartais. Po metų ar dviejų tai itin atsiliepia rezultatams.

Be to, tai gali atsiliepti ir jūsų sveikatai. Dėl streso ir didelio darbo krūvio gali paaštrėti nugaros problemos, nuolat skaudėti galvą, sutrikti miegas ar skrandžio veikla. Tiems, kurie jaučiasi išsunkti ir besikankinantys, nederėtų laukti geresnių laikų, nes jie patys neateis.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!