Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 sausio 28

Kokios profesijos padeda pasiekti gyvenimo tikslų?

Jeigu jūsų vadovas galvoja, kad jūs turite būti pasiekiamas (-a) bet kurio paros metu, tai suderinti darbą su asmeniniu gyvenimu gali būti labai sudėtinga. Tokiuose darbuose ypač kenčia vaikų turintys žmonės.

Tikėtina, kad savo karjeros pradžioje negalėjote žinoti, kokie bus jūsų asmeninio gyvenimo poreikiai. Tačiau niekada ne vėlu savo darbą pritaikyti prie asmeninio gyvenimo, o ne atvirkščiai. Pažiūrėkime, kokie darbai gali atitikti jūsų gyvenimo būdą.

Tikslas: kuo daugiau laiko su šeima

Dirbantiems tėvams nėra nieko blogiau, kaip praleisti savo vaikų koncertą arba varžybas vien dėlto, kad negali rasti laisvos minutės darbe. Noras praleisti daugiau laiko su šeima yra vienas pagrindinių daugelio žmonių svajonių. Pasiryžę dėl to net pakeisti darbą? JAV darbo birža teigia, kad išsivysčiusiose šalyse per artimiausius penkerius metus labai išaugs sveikatos priežiūros darbuotojų skaičius. Auganti šių darbuotojų paklausa ateityje jums garantuotų lankstesnį darbo grafiką.

Amerikiečių duomenimis, šiuo metu daugiausia laiko savo šeimai gali skirti namuose dirbantys rašytojai, žurnalistai, ryšių su visuomene, klientų aptarnavimo ar IT specialistai. Jeigu nenorite keisti darbo, pakalbėkite su savo viršininku dėl 10 valandų darbo dienos – tokiu atveju visada galėtumėte turėti 3 dienų savaitgalį. O gal dalį darbo galite nudirbti namuose? Greičiau jo nepadarysite, bet sutaupysite laiko kelionei į darbą.

Tikslas: daugiau pinigų

Pavargote nuo nuolatinių bandymų mėnesio pabaigoje sujungti galą su galu? Jeigu turite noro sunkiai mokytis ir turite pakankamai pinigų, pagalvokite apie ilgas medicinos studijas. Jeigu skalpeliai ir kraujas jūsų netraukia, tai gal susiviliosite energetikos inžinerija? Medikai ir inžinieriai už Atlanto artimiausiu metu uždirbs daugiausia.

Vis dėlto nederėtų pamiršti, kad nesvarbu, kokiame sektoriuje norite dirbti – gera alga dažniausiai mokama tik gerą išsilavinimą turintiems žmonėms už ilgas darbo valandas. Be to, daug uždirbantys patiria ir daug streso.

Tikslas: mažiau streso

Pripažinkime: bet koks darbas sukelia stresą – tik vienas daugiau, kitas mažiau. Galbūt jums streso jau per daug? Pagalvokite apie mokymų specialisto kėdę. Jeigu savo srityje jaučiatės užtikrintas, bet jūsų kraujospūdis dabartiniame darbe šokinėja dėl kiekvienos užduoties, tai laikas pakeisti darbo pobūdį. CNNMoney atlikta apklausa parodė, kad 60 proc. mokymų specialistų patiria mažiau įtampos nei ankstesniame darbe.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!