Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 birželio 15

Laiko ėdikai. Kaip nuo jų išsisukti?

Tikriausiai ne vienas lengviau atsidūstate sulaukęs žinutės: „Penktadienį, 14:30 planuotas susitikimas atšaukiamas. Susitikimo organizatorius“. Džiaugiatės, kad nebereikės sėdėti dar viename susitikime, kurių daugumą galima būtų nurašyti į kategoriją „tuščiai švaistomas laikas“.

Nustokite kentėti sukandęs dantis. Knygos „Nuobodūs susitikimai užknisa“ autorius Jonas Petzas pataria, kaip ištrūkti iš tokių susitikimų, nepakenkiant savo karjerai.

Pirmas ateik, pirmas išeik

Situacija: Gavę darbotvarkę, atsakykite žinute: „atrodo puikiai. Atvyksiu. Tačiau norėčiau galimybės susitikti kelios minutės prieš. Asmeniškai pasidalinčiau savo mintimis, nes visame susitikime dalyvauti negalėsiu.“

Pageidaujamas rezultatas: Susitikite su pranešėju penkios minutės prieš renginį ir išsakykite savo įžvalgas svarstomu klausimu. Tai svarbiausia. Taip pat turėsite galimybę užsiimti vietą prie durų, kad po kelių minučių diskretiškai paliktumėte patalpą. Išeinant pakanka mandagaus linktelėjimo.

Ko jūs nematėte: pavydžių kitų dalyvių žvilgsnių. Tuo tarpu pranešėjas jus vertins kaip komandos žmogų.

Ateikite laiku, palikite žinutę

Situacija: Ar jūsų biure nėra 15 minučių paklaidos susitikimo pradžios laikui? T.y. susitikimas šaukiamas, tarkim 10 ryto, tačiau tai reiškia, kad prasidės 10:12? Išbandykite štai ką. Atvykite tiksliai nurodytu laiku. Jei susitikimo organizatorius nepasirodys praėjus penkioms minutėms po nurodyto laiko (ir nedavė jokios žinios) palikite raštelį. Ant lentos arba savo vizitinės kortelės: „Čia Jonas. Suprantu, kad susitikimas atšauktas. Čia nieko nėra. Dabar 10:05”.

Pageidaujamas rezultatas: Jei jūsų dienai (ar darbui) reikšmingos įtakos neturi susitikime svarstytini klausimai, išsisuksite. Galbūt sulauksite prašymo grįžti, galbūt ne. Jei nerimaujate, grįžęs į biurą nusiųskite tokią pačią žinutę organizatoriui el.paštu. Papildomo saugumo suteiks laiškelyje išdėstytos idėjos, kuriomis ketinote pasidalyti susitikime.

Penktadieniai be susitikimų

Situacija: Griežčiau kontroliuokite savo darbotvarkę, kad kiti negalėtų planuoti už jus. Ir pradėkite nuo penktadienių. VISŲ penktadienių!

Pageidaujamas rezultatas: Daugiau jokio streso, kad visą penktadienį prarys nereikšmingi susitikimai. Tad sekmadienio vakarą nebereikės ruoštis pirmadieniui. Visas savaitgalis bus jūsų.

Ar šie triukai padės išsisukti visą laiką? Ne. Tačiau šie trys leis kruopščiau planuotis laiką. Nauda? Galėsite dirbti tiesioginį darbą užuot sėdėjęs dar viename nuobodžiame susitikime, kuris užknisa.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!