Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 vasario 28

Nebūkite dinozaurai - atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą!

Laikas atnaujinti savo gyvenimo aprašymą. Ir nors pastarieji dveji metai galbūt buvo blogiausi per visą karjerą, tačiau padirbėti tikrai yra kur. Net jeigu gyvenimo aprašyme negalite pridėti daugiau pliusų sau, nes sunkmečiu karjeros kreivė pasuko žemyn, tai nereiškia, kad jūsų CV vis dar yra patrauklus.

Knygos „Expert Résumés for Baby Boomers“ autorė Wendy Enelow sako, kad gyvenimo aprašymo standartai per pastaruosius keletą metų gerokai pasikeitė. Ji pataria CV peržiūrėti net tiems, kurie negali nieko naujo į jį įrašyti – svarbu informaciją pakeisti taip, kad neatrodytumėte nuo gyvenimo atsiliekąs penkmečiu.

1. Peržvelkite savo kontaktinę informaciją. Stacionarių telefonų ar fakso numeriai daro jus panašų į dinozaurą. Jums visiškai pakanka nurodyti savo asmeninį mobiliojo telefono numerį ir asmeninį paštą. Kodėl negalima nurodyti, pavyzdžiui, dabartinio darbo kontaktų, jau rašėme.

2. Išbraukite visas klišes. Šabloninė frazės tapo pernelyg dažnai vartojamos, o darbdaviams jos kelia tik nuobodulį. LinkedIn pateikė klišių, kurias galima rasti dažname profilyje, išklotinę: inovatyvus, motyvuotas, turintis didelę patirtį, siekiantis rezultato, dinamiškas, komandinis žaidėjas, greitai prisitaikantis, problemų sprendėjas ir verslus. Jeigu ieškote naujo darbo, vietoje šių klišių geriau atkreipkite dėmesį į skelbimo raktinius žodžius.

3. Neišsiplėskite aprašydamas buvusius darbdavius. Jaunesnis nei jūs personalo specialistas gali nežinoti, kas dėjosi versle ar valstybės tarnyboje, pavyzdžiui, 2001-aisiais, todėl gali neteisingai interpretuoti jūsų žodžius. Buvusį darbdavį galite apibūdinti kad ir taip: „Privati bendrovė, gaminusi pieštukus visam pasauliui“.

4. Nenaudokite pasenusio gyvenimo aprašymo šablono. Jeigu jūsų gyvenimo aprašymo lapo kairėje pusėje nurodomi tik metai, o į dešinę sudėjote visą kitą, tai ši forma jau nebetinkama. Svarbiausia yra jūsų užimtos pareigos ir turima patirtis , o ne mėnesis, kada pradėjote dirbti ir baigėte. Jeigu darbo ieškote specializuotuose interneto svetainėse, tai užpildykite jų pateikiamą formą.

5. Jeigu turėjote savo verslą, tai būkite labai konkretūs. Parašyti „tos ir tos įmonės vadovas nuo tada iki tada“ nepakanka. Potencialūs darbdaviai nori aiškumo, nes pastarieji metai daugeliui verslų buvo labai sunkūs, todėl šabloninis sakinys apie nuosavą verslą gali atrodyti kaip prisipažinimas apie bankrotą. Parašykite apie vykdytus projektus ir paminėkite keletą klientų, su kuriais dirbote, jeigu tam turite leidimą.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!