Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 birželio 07

Penkios pagrindinės gyvenimo aprašymų klaidos

Jeigu pastaruoju metu neatnaujinote savo gyvenimo aprašymo, galite nustebti sužinoję, ko šiuo metu iš būsimųjų darbuotojų tikisi darbdaviai.

Miela Annie, kol kas per 27 savo karjeros metus naują darbą pradėdavau, kai paaukštindavo pareigose arba mane susirasdavo įdarbinimo agentūrų darbuotojai, kurie neprašydavo manęs gyvenimo aprašymo, nes jau žinojo mano darbo patirtį. Šiuo metu pati ieškau darbo ir bandau pasirašyti gerą gyvenimo aprašymą, tačiau man kylo nemažai neaiškumų. Pirmiausia, radau gyvenimo aprašymų, kurie pradedami nuo tikslo, t.y. parašoma, kokias pareigas norima eiti ir panašiai. Mano manymu, tai bevertė informacija, todėl noriu paklausti, ar man būtina įtraukti šį punktą savo CV? Antra, ar turėčiau stengtis sutalpinti savo beveik trijų dešimtmečių darbo patirtį į vieną puslapį? Galiausiai, ar kartu su CV privalau siųsti ir motyvacinį laišką? – Winging It

Miela Winging lt, nenuostabu, kad rašant CV gali kilti neaiškumų, nes nėra konkrečios formulės, kaip pasirašyti gerą gyvenimo aprašymą. Taip pat dažnai kinta ir CV rašymo „mados“. Pavyzdžiui tavo minėtas tikslo parašymas CV pradžioje ilgai buvo rekomenduojamas įvairių specialistų, kol darbdaviai nepradėjo sakyti, jog tai bevertė informacija.

Dėl motyvacinių laiškų galiu pasakyti, jog dabartinės ekonominės situacijos jie prarado savo vertę, nes tiesiog niekas nebeturi laiko jų skaityti. Ilgametę patirtį turintis „galvų medžiotojas“ Tony Beshara savo knygoje Unbeatable Resumes: America’s Top Recruiter Reveals What Really Gets You Hired apklausęs 3000 žmogiškųjų išteklių specialistų teigia, jog 77% prisipažįsta, kad kievieno CV skaitymui jie skiria ne daugiau kaip penkias minutes, o 56% – tik vieną minutę. Taigi pakankamai akivaizdu, kad motyvacinių laiškų niekas net neperžvelgia. Tai patvirtino ir 86% apklausos dalyvių pasakę, kad jie nėra svarbūs.

Yra įsivyravęs stereotipas, kad labai svarbu suformuoti asmeninį įvaizdį ir įvardinti, kodėl esi unikalus ir nepakeičiamas. Tačiau tai turi matytis ir iš tavo gyvenimo aprašymo. Dauguma CV to neatskleidžia, – teigia Howyard Seidel, ugdomojo vadovavimo firmos Essex Partners partneris Bostone.

Seidel taip pat pateikia penkias pagrindines CV rašymo klaidas.

1. CV pradėjimas nuo tikslo.

Kaip jau minėjome, čia darbuotojai rašo, kokio darbo jie tikisi. Anot Seidel, tai beverčiai duomenys, kuriuos jis siūlo pakeisti informacija apie didžiausius savo karjeros pasiekimus. Taip pat galima paminėti, kokių įgūdžių turite.

2. Visos informacijos pateikimas.

Dažnai vadovai turi įvairiapusės patirties, tačiau atrankos specialistai, suinteresuoti gauti informaciją, kuri nusakytų, ar asmuo jiems tinka kaip darbuotojas. Todėl nėra jokio reikalo pateikti žinių apie savo darbo patirtį, nesusijusių su pozicija į kurią pretenduojama.

3. Abstrakčios kalbos vartojimas.

Labai dažnai pasitaiko, kad asmuo tiesiog išvardina buvusias pozicijas, šalia parašydams „atsakingas už ir už tai“. Bėda ta, kad pavadinimai dažnai menkai teįvardina, ką asmuo veikė buvusioje darbovietėje. Seidel teigia, kad geriau savo pasiekimus įvardinti „doleriais ir centais“, pvz: „Man vadovaujant pardavimai išaugo X kartų, Y kartų sumažinau išlaidas“.

4. Informacijos talpinimas į vieną puslapį.

Nors manoma, kad rašant CV reikėtų apsiriboti vienu puslapiu, tačiau Tony Beshara duomenimis net 95% žmogiškųjų išteklių specialistų perskaito dviejų puslapiu gyvenimo aprašymus. Ieškant darbuotojų į tokias pozicijas kaip gydytojai, IT specialistai, dėstytojai, ne problema ir trijų keturių puslapių gyvenimo aprašymai.

5. Užmirštama, kad CV – savireklamos įrankis.

Seidel pabrėžia, kad kuklintis nereikia. Galima ir būtina pasigirti karjeros pasiekimais. Aišku, nereikia perlenkti lazdos ir pasirodyti pernelyg arogantiškais, tačiau privaloma mokėti „parduoti“ save.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!