Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 liepos 18

Tarnybinio romano pasekmės

Kai kam atrodo, kad darbovietė yra puiki vieta sutikti potencialų partnerį. Labai dažnai taip ir nutinka. Tiesa, darbdaviams ši mintis nėra labai arti širdies, todėl vis daugiau įmonių pradeda laikytis gan griežtos politikos, dėl darbuotojų susitikinėjimo.

Nepaisant visų pastangų, romantiškos pažintys darbe vis tiek gan lengvai užmezgamos, nes panašių pažiūrų žmonės susitinka kasdien ir kartu praleidžia nemažai laiko. Dažnai tai būna panašaus amžiaus ir panašių pomėgių žmonės, kurie mielai bendrauja ne tik darbe, bet ir už jo ribų.

Privalumai

Kartu dirbantys žmonės turi puikią galimybę išstudijuoti vienas kitą ir artimiau susipažinti dar iki užsimezgant tarnybiniam romanui. Tai gali būti gana veiksminga užmezgant rimtus, šiltus ir romantiškus, santykius. Tokia artima pažintis dviems bendradarbiams gali būti naudinga ir todėl, kad darbe visada bus žmogus, su kuriuo galima pasikalbėti ne tik apie savo jausmus, bet ir stresines situacijas darbo vietoje.

Trūkumai

Didžiausi trukdžiai tarnybiniams romanas iškyla tuomet, kai vienas asmuo yra atskaitingas kitam, tuomet labai lengva peržengti ribas tarp profesinių ir asmeninių santykių. Pernelyg didelis atlaidumas partneriui darbe gali pakenkti jo darbo kokybei, pernelyg griežtas tonas – tarpusavio santykiams.

Kitos potencialios tarnybinių romanų nesėkmės iškyla tuomet, kai vienas asmuo pradeda susitikinėti su kitu tik tam, kad patenkintų savo karjeros poreikius. Tai gali ne tik užgauti vieno iš poros jausmus, bet ir patraukti atsakomybėn visą bendrovę, jei paaiškėtų, kad bosas pasinaudojo darbuotoju.

Apkalbos

Užsimezgus romantiškiems jausmams labai svarbu, kad darbe apie tai žinotų tik tie žmonės, kuriais pasitikite. Kitu atveju, tarnybiniai romanai sukelia nemažai apkalbų ir sukuria neigiamą atmosferą biure. Be to, pasklidus kalboms, vadovai pradeda atidžiau sekti tarnybinį romaną užmezgusius darbuotojus, siekdami įsitikinti, kad naujai užgimę jausmai netrukdys tinkamai atlikti darbo.

Elgesys

Prieš užmegzdami tarnybinį romaną gerai išstudijuokite jūsų darbovietės rašytines ir nerašytines taisykles apie romantiškus bendradarbių santykius. Tai gali būti naudinga abiem pusėms. Be abejo, darbo vietoje privalote elgtis diskretiškai ir nedemonstruoti savo jausmų. Jei naujai porai reikia nuolat dirbti kartu ar dalyvauti įvairiuose susitikimuose, labai svarbu visą laiką elgtis profesionaliai. Partneriai turi nuolat kalbėtis apie tai, kokį poveikį darbo santykiams daro jų jausmai.

Pavojai

Įmonės ir darbuotojai turi būti atsargūs dėl galimų ieškinių dėl seksualinio priekabiavimo darbe. Tai gali ne tik brangiai atsieiti pačiai bendrovei, bet ir kainuoti darbo vietą bei nepriekaištingą reputaciją vienam iš partnerių.

Tarnybiniai romanai gana skeptiškai vertinami ir dėl to, kad išblėsus šiltiems jausmams, tarp darbuotojų atsiranda nemaloni trintis, jie vengia bendrauti, nors to ir reikalauja jų darbas, o tuomet nukenčia ir pati darbo kokybė.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!