Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 balandžio 01

Tobula kalba auditorijai: akių kontaktas (IV)

Norėdami puikiai sakyti kalbas, turite būti puikūs kalbėtojai. Kalbos turinys yra viena, o jūsų savybės ir pasirengimas yra visai kas kita. Viešojo kalbėjimo trenerė Bonnie P.Rose sako, kad žmogaus sugebėjimas sakyti kalbas kartais yra net svarbiau už tai, ką norima pranešti. Ji mano, kad puikus oratorius auditorijai gali „parduoti“ net ir ne pačią įtikinamiausią žinutę.

Visų pirma, geri kalbėtojai turi tinkamai atlikti keturis paprastus dalykus: palaikyti akių kontaktą su auditorija, valdyti balsą, kontroliuoti rankų judesius ir stovėseną. Šie dalykai svarbūs net ir kasdieninėse situacijose, kai bendraujama tik su vienu žmogumi. Šiandien plačiau aptarkime, kodėl svarbu su klausančiais palaikyti akių kontaktą.

Kalbos sakymas auditorijai yra paprasčiausias pokalbis, tik jūsų pašnekovų yra daugiau nei vienas ir jie pasyvesni nei bendraujant akis į akį. Tačiau bendravimo principas lieka tas pats – žiūrėti žmonėms į akis, o ne gaudyti varnas. Žinoma, jūsų akys neturėtų užstrigti ties vienu žmogumi.

Jūsų ir vieno iš klausytojų akių kontaktas gali trukti apie 4 sekundes. Tai labai optimalus laikas, per kurį galima užmegzti ryšį su žmogumi ir padėti jam išlaikyti dėmesį jūsų kalbai. Taisyklės, kokia tvarka reikėtų žiūrėti į auditorija, nėra. Tiesiog, su kuo daugiau žmonių sukursite akių kontaktą, tuo didesnio pasisekimo sulauks jūsų siunčiama žinia.

O kiek yra keturios sekundės? Kai kurie žmonės, sakydami kalbas, nesumoja, kai prabėga pusvalandis. Keturios sekundės akių kontaktui yra natūralus laikas. Nežiūrėkite į laikrodį, nes jūs turite kalbėti žmonėms, o ne daiktams, sienoms ar luboms. Jūsų pašnekovas iš auditorijos pasiųs signalą, kad jums laikas pasukti savo žvilgsnį kitur. Po keturių sekundžių žmonės paprastai nuleidžia akis ar pasuka žvilgsnį. Palaukite, kol tą padarys vienas iš klausytojų ir tada akimis kreipkitės į kitą auditorijos narį.

Šaltinis: Pinigų kartaPardavimo ir klientų aptarnavimo mokymai

Rinkodaros ( Marketingo ) mokymai

Komandinio darbo ir komandos formavimo mokymai

Vadybos, vadovavimo ir lyderystės mokymai

Personalo vadybos mokymai

Bendrųjų kompetencijų mokymai

Mokymai Valstybės tarnautojams

Visi “Manager.LT Akademija” rengiami mokymai yra adaptuojami konkrečiai įmonei ar valstybinei įstaigai

Jei neradote tinkamo sau mokymo, susisiekite su mumis telefonu +37061531080 arba el. paštu akademija@manager.lt.

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!