Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 balandžio 04

Tobula kalba auditorijai: balsas (V)

Įvairios balso intonacijos gali padėti sudominti auditoriją, todėl sakyti kalbą reikėtų visai kitaip, nei kalbat su draugu telefonu. Jau aptarėme, kad svarbiausias jūsų pranešimo tikslas – tinkamai perduoti žinią auditorijai. Taip pat išsiaiškinome, kodėl tai svarbu padaryti su ugnele. Kaip pasiekti, kad iš jūsų balso sklistų energija?

Pirma taisyklė – turite kalbėti garsiai. Net labai garsiai. „Gali būti, kad kalbant tyliai ar vidutiniškai garsiai, jus girdės visi klausytojai, tačiau tikrai retam bus įdomu klausyti“, – sako viešojo kalbėjimo trenerė Bonnie P.Rose. Problema ta, kad kalbant tyliai labai sunku pakeisti balso intonaciją, ką nors pabrėžti, todėl atrodysite nuobodus kalbėtojas.

Pradėkite sakyti kalbą taip garsiai, jog jums pačiam atrodys, kad rėkiate. „Tačiau auditorija taip tikrai nepamanys. Patikėkite manimi, tai išbandžiau jau šimtus kartų“, – tikina trenerė tinklalapyje ehow.com. Anot jos, iš tūkstančio garsiai kalbančių pranešėjų vidutiniškai vos du sulaukia pastabų, kad jie kalbėjo per garsiai.

Didesnė problema gali būti intonacijos keitimas. Vis dėlto, jeigu kalbėsite pakankamai garsiai ir tikrai žinosite, kokią žinią norite perduoti klausytojams, pabrėžti svarbius dalykus padės ir pasąmonė. „Tai daroma automatiškai“, – pabrėžia B.P.Rose.

Ir dar vienas svarbus dalykas. Jeigu kalbant viešai dažnai išsprūsta nereikalingi žodeliai „naaa, ammm“ ir panašūs, tai mokykitės užčiaupti burną. Nieko nesakančius garsus pranešėjas dažniausiai skleidžia tada, kai bando surikiuoti savo mintis. Tačiau jas rikiuoti būtų geriausia tyliai. Auditorija tikrai nesitiki, kad kalbėsite nesustodamas, o prieš svarbią kalbos vietą itin naudinga padaryti pauzę. Net jeigu jums atrodys, kad tylite per ilgai – neišsigąskite, jūs ne tiesioginiame eteryje. Žinoma, nekalbėti pusė minutės ar minutę jau būtų šiek tiek per daug. Jeigu jums reikia pertraukėlės, tiesiog paprašykite auditorijos šiek tiek poilsio akimirkų.

Šaltinis: Pinigų kartaPardavimo ir klientų aptarnavimo mokymai

Rinkodaros ( Marketingo ) mokymai

Komandinio darbo ir komandos formavimo mokymai

Vadybos, vadovavimo ir lyderystės mokymai

Personalo vadybos mokymai

Bendrųjų kompetencijų mokymai

Mokymai Valstybės tarnautojams

Visi “Manager.LT Akademija” rengiami mokymai yra adaptuojami konkrečiai įmonei ar valstybinei įstaigai

Jei neradote tinkamo sau mokymo, susisiekite su mumis telefonu +37061531080 arba el. paštu akademija@manager.lt.

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!