Prisijungti

Darbo pasiūlymų paieška


Vadovams
Specialistams
Darbininkams
Manager akademija

2011 gegužės 24

Verslo laiškų etiketas

Nors didžioji verslo komunikacijos dalis šiais laikais vyksta elektroniniu paštu, kartais tenka išsiųsti ir popierinių laiškų. Kad nesusigadintumėte savo reputacijos, turėtumėte žinoti, kad paštu siunčiami oficialūs verslo (dalykiniai) laiškai būna kur kas labiau formalūs nei elektroniniai. Todėl prieš siųsdami laišką paštu, pasidomėkite verslo laiškų etiketu. Nepriekaištingai parengtas laiškas padės jums padaryti gerą įspūdį gavėjui ir, galbūt, sulaukti teigiamo atsakymo.

Turinys

Verslo laiškas privalo turėti tam tikrą tikslą. Užimti specialistai nemėgsta apsikrauti nereikalinga korespondencija ar ilgais laiškais. Susikoncentruokite ties tikslu ir parašykite kiek įmanoma trumpesnį laišką, taip parodydami, jog gerbiate ir taupote gavėjo laiką.

Visus faktus išdėstykite laiško pradžioje, o jei laukiate atsakymo, apie tai parašykite paskutinėje pastraipoje. Jeigu jums reikia atsakymą gauti per tam tikrą laiką, informuokite apie tai laiško gavėją. Tačiau niekada nenustatykite melagingo atsakymo laukimo termino. Netikras žodelis skubiai – blogo etiketo ženklas.

Adresas

Gavėjo adresą patikrinkite kelis kartus. Atkreipkite ypatingą dėmesį į gavėjo vardą ir įmonės pavadinimą. Rašybos klaidos palieka labai blogą įspūdį ir parodo, kad nekreipėte tam pakankamai dėmesio. Laiško gavėjui tai gali sukelti abejonių, kad jūs esate taip pat neatidus ir kitose srityse.

Jei nesate tikri dėl pavadinimo ar gavėjo pavardės, ieškokite internete arba tiesiog paskambinkite pasiklausti. Tokia informacija yra lengvai prieinama, todėl klaidos šioje vietoje yra nedovanotinos.

Privatumas

Verslo laiškus dažniausiai iš pradžių perskaito asistentai, sekretorės ar padėjėjai. Jeigu laiške siunčiate slaptą ar konfidencialią informaciją, pažymėkite tai ant voko, tuomet gavėjas laišką gaus neperžiūrėtą. Jeigu informacija nėra slapta, voko geriau taip nepažymėti. Naudoti tokias priemones siekiant atkreipti gavėjo dėmesį – neetiška. Taip pasielgę užsitarnausite blogą reputaciją.

Šaltinis: Pinigų karta

Įrašyti komentarąKomentarai

Būk pirmas, įrašęs komentarą!